Podíleli jsme se na stavbě, která je první zelenou kanceláří v ČR


LEED (Leadership in Energy & Environmental Design)

je mezinárodní systém certifikace zelených budov vyvinutý americkou organizací US Green Building Council (USGBC). Klasifikuje budovy podle toho, jak jejich návrh, proces výstavby a provoz zohledňují šetrnost k životnímu prostředí.

City Green Court, jako první kancelářská budova v ČR, získala díky řadě ekologických a technologických vymožeností nejvyšší – platinovou – předběžnou certifikaci.

Mezi technologicky inovativní řešení patří například:

  • sofistikovaný systém osvětlení využívající senzory obsazenosti prostor a denního světla
  • monitorování vnitřních i venkovních emisí CO2
  • efektivní systém rekuperace tepla
  • automatické vypínání světel v kancelářských prostorách
  • uchovávání dešťové vody a její využití k zavlažování rostlin a ve strojních systémech budovy
  • vysoce efektivní zavlažovací systém
  • impozantní uzavřené atrium, které využívá přirozené větrání.

Budoucí obyvatelé City Green Court zasadili devítimetrový olivovník

Budovu City Green Court na pankrácké pláni, která je od prosince novým sídlem poradenské společnosti PwC ČR, zdobí devítimetrový olivovník. V pondělí 17. září ho společně zasadili starosta Prahy 4 Pavel Horálek, Marie Passburg prezidentka Skanska Property ČR, developera budovy, Nicklas Lindberg, prezident Skanska Commercial Development Europe, Monika Horníková, generální ředitelka společnosti GlaxoSmithKline ČR, která bude v budově rovněž sídlit, a Jiří Moser, řídící partner PwC ČR.

Osmipatrová stavba je navržena newyorským architektonickým studiem Richard Meier & Partnera interiéry PwC navrhovalo studio Cuboid Architekti.

City Green Court je první budovou v České republice, která má prestižní certifikát LEED Platinum, který je známkou ekologické vyspělosti.