DOTACE-PROJEKT POŘÍZENÍ TECHNIKY

Naše firma žádala o dotaci na pořízení nové techniky z důvodu obnovy vybavení a zvýšení kvality služeb. Z dotace jsme pořídili bourací kladivo a vysokozdvižný vozík. Leták k dotaci a fotografie pořízených strojů naleznete níže.

 

 

Projekt elektromobil

Naše firma se dlouhodobě zabývá zlepšováním životního prostředí, ekologií a recyklací, a proto v rámci Cílů kvalit pro rok 2021 jsme pořídili již druhý ekologický služební automobil na alternativní pohon. Elektromobil má akumulátory, které zajišťují určitou časovou flexibilitu nabíjení, a tedy možnou preferenci obnovitelné elektrické energie. Elekromobily zvyšují spotřebu elektrické energie, úkolem budoucí generace je tuto spotřebu pokrýt zejména obnovitelnými zdroji.

V roce 2017 naše firma již pořídila jeden elektromobil značky NISSAN LEAF Tekna v černé metalíze a také nabíjecí stanici. A v roce 2020 jsme se rozhodli podat ještě jednu žádost o dotaci a pořídit si ještě jeden elektromobil značky Škoda Enyaq iV 80 Sportline ve stříbrné Artic metalíze.

Díky tomuto způsobu nabíjení automobilu se naše firma aktivně podílí na ochraně životního prostředí.

Nákup elektromobilu byl spolufinancován projektem OP PIK, Výzva V - programu podpory, NÍZKOUHLÍKOVÉ TECHNOLOGIE – Elektromobilita.

 • Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnostNázev projektu: Zvýšení konkurenceschopnosti podniku zavedením inovativních technologií v oblasti elektromobility – II.
 • Jméno žadatele: Mézl a Janíček s.r.o.
 • Termín realizace: 24. 1. 2020 – 28. 6. 2021
 • Způsobilé výdaje: 1.153.223,46 Kč
 • Výše dotace: 345.967,03 Kč

Popis projektu: Cílem projektu bylo zvýšení konkurenceschopnosti podniku zavedením inovativních technologií v oblasti elektromobility. Cíle bylo dosaženo pořízením elektromobilu v rámci areálu pro vlastní potřebu podniku. Realizací projektu došlo ke zvýšení využití efektivnějších a spolehlivějších nízkouhlíkových technologií.

Závěry a výsledky: Cíle projektu bylo dosaženo pořízením elektromobilu do areálu firmy pro vlastní potřeby podniku. Realizací projektu se zvýšila konkurenceschopnost podniku a došlo ke zvýšení využití efektivnějších a spolehlivějších nízkouhlíkových technologií.

Leták ve formě pdf. zde

Fotografie realizovaného projektu:


logo

Projekt elektromobil

Naše firma se dlouhodobě zabývá zlepšováním životního prostředí, ekologií a recyklací, a proto v rámci Cílů kvalit pro rok 2017 jsme pořídili ekologický služební automobil na alternativní pohon a nabíjecí stanici.

Jinými slovy elektromobil je automobil na elektrický pohon, který je poháněn elektromotorem a jako zdroj energie využívá akumulátor, který musí být před jízdou nabit, protože na jeho kapacitě závisí dojezdová vzdálenost elektromobilu. Elektromobil = nový styl života.

Na nákup elektromobilu a nabíjecí stanice jsme vypsali veřejnou zakázku, kde jsme vybrali osobní vůz NISSAN LEAF Tekna v černé metalíze. Nissan Leaf je nejprodávanější elektromobil. Přibližně 200.000 ks celosvětově prodaných vozidel garantuje nejen obrovské zkušenosti, dokonalost, kvalitu, ale vzhledem ke zjednodušení či absenci dalších prvků (spojka, převodovka, filtry, oleje, atd.) taky ekonomičnost a bezporuchovost. Využitím rekuperace dochází k minimalizaci brzdění a tím opět napomáháme ke zdravějšímu životnímu prostředí.

Nákup elektromobilu byl spolufinancován v rámci projektu z OP PIK, Výzva II

programu podpory, NÍZKOUHLÍKOVÉ TECHNOLOGIE - Elektromobilita, akumulace

energie a druhotné suroviny.

 • Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
 • Název projektu: Zvýšení konkurenceschopnosti podniku zavedením inovativních technologií v oblasti elektromobility
 • Jméno žadatele: Mézl a Janíček s.r.o.
 • Termín realizace: 25. 5. 2017 – 30. 6. 2018
 • Způsobilé výdaje: 356 851, 23 Kč
 • Výše dotace: 267 638, 42 Kč

Popis projektu: Cílem projektu bylo zvýšení konkurenceschopnosti podniku zavedením inovativních technologií v oblasti elektromobility. Cíle bylo dosaženo pořízením elektromobilu a nabíjecí stanice v rámci areálu pro vlastní potřebu podniku. Realizací projektu došlo ke zvýšení využití efektivnějších a spolehlivějších nízkouhlíkových technologií.

Závěry a výsledky: Cíle projektu bylo dosaženo pořízením elektromobilu a nabíjecí stanice do areálu firmy pro vlastní potřeby podniku. Realizací projektu se zvýšila konkurenceschopnost podniku a došlo ke zvýšení využití efektivnějších a spolehlivějších nízkouhlíkových technologií.

Leták ve formátu pdf

Fotografie realizovaného projektu:

Nissan Leaf

Polepka na autěPlakát firma